flag Судова влада України

СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА

 

 

 

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

З А Т В Е Р Д Ж  Е Н О

 

Наказом керівника апарату Кіровського районного суду м. Макіївки  Донецької області

 

№ 7-1 від “10” лютого 2011 р.

 

________________________Н.П. Жукова

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА КІРОВСЬКОГО РАЙОННОГО

СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція судового розпорядника місцевого загального суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду судового розпорядника місцевого суду (далі - судовий розпорядник).

 

1.2. Судовий розпорядник є посадовою особою апарату місцевого суду (далі - суд), статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

 

1.3. Судовий розпорядник призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

 

1.4. На посаду судового розпорядника призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

 

1.5. Судовий розпорядник безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду або за наказом керівника апарату суду старшому секретарю суду, який безпосередньо не входить до служби судових розпорядників.

 

1.6. Судовий розпорядник безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

 

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і стату суддів”, "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, відповідним Положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Здійснює своєчасну та належну доставку за призначенням судових справ, іншої судової документації та в разі невідкладної потреби кореспонденції суду.

 

2.2. Вживає заходів щодо збереження судових справ та інших документів, які підлягають доставці адресату.

 

2.3. У разі необхідності забезпечує доставку речових доказів до приміщення суду.

 

2.4. У виняткових випадках для забезпечення оперативного розгляду справ терміново доставляє листи, запити, повістки, відправляє телеграми та інші документи.

 

2.5. За дорученням керівника апарату суду виконує іншу роботу, пов'язану з розсилкою та доставкою кореспонденції, в необхідних випадках ознайомленням учасників судового процесу з матеріалами судових справ.

 

2.6. Для забезпечення невідкладного розгляду справи з питань, що виникли в процесі її слухання, за розпорядженням головуючого по справі судді здійснює термінову доставку в установи та організації, а також фізичним особам листів, викликів, інших документів.

 

2.7. При виникненні надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибухонебезпечних предметів, затоплення тощо) повідомляє керівників суду та організовує виклик спеціальних служб.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законом України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

 

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

 

3.3. На підставі відповідного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних і фізичних осіб, отримувати від них у встановленому порядку документи, матеріали та інформацію.

 

3.4. Вносити пропозиції керівнику апарату суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи служби судових розпорядників та роботи суду, забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами та працівниками апарату суду.

 

3.5. Звертатися за допомогою до працівників судової міліції та інших посадових осіб правоохоронних органів для припинення в приміщенні суду порушень громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії.

 

3.6. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

 

3.7. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Судовий розпорядник відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходження.

 

З посадовою інструкцією ознайомлен(а) (ний) “______”_________________________200__ року

 

Підпис________________________________________________________________________

(прізвище, ініціали, підпис працівника апарату суду)