flag Судова влада України

КОНСУЛЬТАНТА

 

 

          

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

З А Т В Е Р Д Ж  Е Н О

 

Наказом керівника апарату Кіровського районного суду м. Макіївки  Донецької області

 

№ 7-1 від “10”лютого 2011 р.

 

_______________________________Н.П. Жукова

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

КОНСУЛЬТАНТА КІРОВСЬКОГО РАЙОННОГО

СУДУ м. МАКІЇВКИ

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція консультанта місцевого суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду консультанта Кіровського районного суду м. Макіївки (далі - консультант).

 

1.2. Консультант є посадовою особою апарату місцевого суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

 

1.3. Консультант призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату Кіровського районного суду м. Макіївки з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

 

1.4. На посаду консультанта призначається особа, яка має вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.

 

1.5. Консультант безпосередньо підпорядкований керівникові апарату суду.

 

1.6. Консультант суду безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

 

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. Здійснює систематизацію законодавства та судової практики, рішень Конституційного Суду України, облік та зберігання актів законодавства та судової практики.

 

2.2. Здійснює ведення контрольних кодексів.

 

2.3. Інформує працівників суду про зміни в чинному законодавстві України та судовій практиці судових органів вищого рівня.

 

2.4. Проводить узагальнення роботи суду з розгляду судових справ (узагальнення судової практики), здійснює підготовку статистичних даних та складання звітів, узагальнень суду про кількість та стан розгляду судових справ усіх категорій.

2.5. Організовує роботу бібліотеки суду, підбір літератури для працівників суду. Забезпечує роботу системи комплексного інформаційного забезпечення "Ліга". 

 

2.6. Координує роботу секретарів судового засідання, помічника заступника (помічників заступників) голови суду та помічників суддів, надає їм методичну та практичну допомогу в організації судового процесу.

 

2.7. Забезпечує приймання та відправлення електронної пошти.

 

2.8. Контролює ведення діловодства в суді.

 

2.9. Координує роботу архіву суду, надає методичну та практичну допомогу працівникам архіву суду.

 

2.10. Здійснює роботу з підвищення кваліфікації працівників суду.

 

2.11. Веде аналітичну роботу з різних напрямів діяльності суду відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків між працівниками апарату місцевого суду.

 

2.12. Здійснює контроль за виконанням окремих ухвал, готує інформацію голові суду та суддям місцевого суду про стан цієї роботи, відповідні узагальнення та пропозиції щодо покращання роботи.

 

2.13. Здійснює оформлення проектів доручень суду про виконання судами інших держав окремих процесуальних дій, про вручення судових документів з цивільних, кримінальних справ, про екстрадицію правопорушників на територію України, оформлює клопотання про визнання та виконання рішень суду на території інших держав, забезпечує оформлення та виконання доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних і кримінальних справ та інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України.

 

2.14. Бере участь у плануванні роботи суду, за дорученням керівника апарату суду здійснює контроль за виконанням окремих розділів плану роботу суду.

 

2.15. Вивчає питання організаційного забезпечення діяльності суду та готує пропозиції щодо його поліпшення відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків між працівниками апарату місцевого суду.

 

2.16. Організовує підготовку та направлення до інформаційно-технічного адміністратора Єдиного реєстру копій судових рішень в електронному вигляді, готує інформацію голові суду та керівнику апарату місцевого суду про стан цієї роботи, відповідні статистичні дані, узагальнення та пропозиції щодо покращання цієї роботи.

 

2.17. Відповідно до своїх функціональних обов’язків вносить до бази даних автоматизованої системи документообігу суду (ДЗС) інформацію.

 

2.16. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

 

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

 

3.3. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності консультантів та суду.

 

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

 

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Консультант суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

З посадовою інструкцією ознайомлен(а)(ий)     

      

 

“____”___________________________20_______ року

 

 

Підпис________________________________________________________________________

(прізвище, ініціали, підпис працівника апарату суду)